KUK

KUK

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
KUK

KUK

Mier, slobodu a spravodlivosť, pre všetkých ľudí na tejto planéte!

Ateizmus a viera.....alebo....VIERA v ateizmus?...VIERA v Boha?

text (5).gif
S vierou sa stretávame denne doslova od narodenia. Verili sme rodičom, keď nám tvrdili, že nás priniesol bocian . Verili sme učiteľom, keď nás učili matematiku, fyziku, chémiu,...... Kto z nás tomu neveril? Kto z nás si položil otázku, ako na to vedci prišli? Veľa premýľam a vediem diskusie s ateistami aj veriacimi-prišla som k poznaniu, že najviac ateistov je z radu tých,ktorý nič o viere nevedia. Nie každá cirkev je zlá. Takisto ako nie sú ani všetci ateisti zlí… Ľudia sú dobrí aj zlí, aj ateisti, aj kresťania, budhisti, islamci… Korán je tiež kniha „písaná bohom“ ale to že v to neveríte neznamená že vás Alah stresce…Keď som sa ateistov spýtala, ako si predstavujú dôkaz existencie Boha, mlčali. Nevedeli špecifikovať, ako má vyzerať taký dôkaz, ktorý ateistu presvedčí. Ako môže veriaci predložiť dôkaz, keď sám ateista nevie, čo ho presvedčí? Cirkev robí aj dobré veci, ale asi robí viac zlých....to vravím hlavne o rim. kat. Manipuluje ľudí, klame a hlavne je krutá......ja v prvom rade, ak rozmýšľam o viere v Boha rozlišujem dve veci, ktoré by síce mali spolu súvisieť, ale žiaľ, väčšinou si dokonca odporujú a to - cirkev a viera ....to prvé hned vylúčim, pretože cirkev tvoria ľudia, ktorých síce nechcem a nemôžem hádzať do jedného vreca, ale žiaľ, väčšinou zneužívajú vieru na svoj prospech a nútia ľudí ostať hluchými a slepými a veriť tomu, čo sa im naservíruje v kostoloch a chrámoch ....mám občas pocit, že cirkev by "rozmýšľanie" kľudne pridala medzi smrteľné hriechy, ak by jej v tom nebránila Biblia . Keď zvoní kostol alebo je spoveď, alebo vôbec do veriacich ktorí verejne vyjadrujú názor sa nikto nestará.....teda v tomto režime. Ale čo by sa stalo s ateistom ktorý by vyhlásil svoj názor v kostole? Kto to pochopil a chcel pochopiť tak gratulujem. Sme si rovní, tak to je v skutočnosti!”Neodsudzujem neveriacich, ani tých, ktorí chodia denne do kostola, pre mňa je dôležité, že ja viem, v čo verím, v koho verím! ............srelkaa
kukxixi (1).png
„Ateisté urážejí boha, anižto nevěří, že člověk byl stvořen k jeho podobě. Věřící ho urážejí tím, že v to věří.“Gabriel Laub
boh.png
"Boh hrá s vesmírom kocky, ale sú to kocky, v ktorých je zaliate olovo. A hlavným cieľom fyziky dnes je zistiť, podľa akých pravidiel tam bolo zaliate a ako by sme to mohli využiť vo svoj prospech. "Joseph Ford
boh kocky srelkaa.jpg
"Boh je večný a hmota je večná." Giordano Bruno
"Zástancovia tradičných náboženstiev aj nových siekt požadujú bezvýhradnú vieru, bez toho, aby mohli ponúknuť zázraky. Pokiaľ ide o UFO, je to práve naopak: "Zázraky sa to len tak hemží, no nikto v nich nechce veriť."
Erich Von Däniken
"Môže sa to zdať bizarné, ale podľa môjho názoru veda ponúka istejšie cestu k Bohu ako náboženstvo."
Britský fyzik, kozmológ a riaditeľ SETI v citácii z knihy "Quarks, Chaos, and Christianity"
kukxixi.png
"Boh je rovnako pravdivý ako strom, len je oveľa ťažšie ho spoznať."
Saint Antoine De Exupéry
viera srelkaa.jpg
"Boh sa stal človekom, aby sa človek stal bohom."
Aurelius Augustinus
Ani ateisti nie sú oslobodení od zbožných prianí. "
Leszek Kumor
"Boh stvoril človeka na svoj obraz a človek mu to dokonale oplatil."
Voltaire
„Nejvíce potřebují boha ateisté. Co by jinak byli?“Gabriel Laub
Možno veriť na bohov s takými veriacimi?
Gabriel Laub
„Čí země, toho náboženství. - Cuius regio, eius religio.“Augsburský mír
"Som bezvýhradný ateista, až sa bojím, že ma Pánboh potrestá ..."
Jára Cimrman
Ateisti sú skvelí kritici toho, ako sa veriaci správajú navonok, a veriaci toho, aký majú ateisti vzťah k svojmu vnútru.
„Kdyby Bůh neexistoval, musel by se vymyslet.“Voltaire
duch srelkaa.jpg
Byť človekom znamená, byť veriacim. Byť veriacim znamená, nebyť ľahostajný. Nebyť ľahostajný znamená, všímať si. Všímať si znamená, posvätiť bytia. "
Robert Fulghum
"Životné prehry a trápenia, ale človeka posúvajú do vyšších duchovných sfér. Keď sa mu všetko darí, považuje to za samozrejmosť. Až, keď sa prepadne na dno a vyhrabe sa z neho vlastnou silou, začne sa okolo seba rozhliadať a všímať si dôležitých vecí, ktoré by ho inak vôbec nezaujímali. "
Vlasta Redl
Blaise Pascal (1623-1662)
Francouzský filozof, matematik a fyzik. - "Víra řiká něco, co neříkají smysly, netvrdí však opak toho, co ony vnímají; je nad nimi, ne proti nim."
strbske pleso r.2016.jpg
Max Planck (1858-1947)
Německý fyzik, zakladatel kvantové teorie, nositel Nobelovy ceny. - "Pro náboženství znamená Bůh základ, východisko; zatímco pro vědu vrchol, ukončení každého světonázorového hloubání."
Americký astronaut s českými a slovenskými předky; velitel Apolla 17 (poslední pilótovaný let na Měsic). - "Jsem nadšen vědeckým pokrokem, ale vím a pevně věřím, že jednu část člověka nenahradíme nikdy. Je to právě ten duch, ktery sídlí v mozku. My sami bychom neuměli vybudovat vesmír, v kterém bychom mohli žít. Bůh je opravdu skvělý inženýr."

Eugene Cernan (*1934)
„Svět je mou vlastí, dobro činit je mým náboženstvím.“Thomas Paine
„Uznáváme jen dvojí náboženství, totiž to pravé a nepravé, pravdivé a falešné. Pravým náboženstvím jmenujeme to, které mu ten, kdo je veřejně před světem vzývá, také skutečně v srdci svém tajně věří; nepravé náboženství, čili falešné jest každé, které se jen před světem ukazuje, v srdci však nevěří… Jsouť v náboženství věci, které jsou předmětem jen vnitřního srdečného tušení člověka, jsouť zase jiné, které sahají hluboce do občanského veřejného života a mají veliký vliv na praktický život.“Karel Havlíček Borovský
"Boh stvoril človeka, keď ho prestali baviť opice. Na ďalšie pokusy už potom nemal nervy. "
Mark Twain
"Láska je ako Boh - nemôžeme jej manipulovať. Príde, kedy príde. Ak nepríde, nie je prečo sa hnevať. "
Osho
"Boh stvoril muža, a potom si povedal, že to dokáže znova lepšie, a stvoril ženu."
Adela Rogersovej St. John
Pravým ateistou může být jen bývalý věřící. Gabriel Laub
Duch času straší i ateistu. Lec
Nevěřím v boha, ale co kdybych se byl přece mýlil? Voltaire
Je úplne isté, že podstata textu Biblia je spoľahlivá. Obzvlášť to platí pre Nový zákon. Počet novozákonných rukopisov, rad jeho raných prekladov, citáty z neho u najstarších kresťanských autorov, to všetko je tak rozsiahle, že správne čítanie všetkých nejasných oddílků je určite u niektorej z týchto starobylých autorít zachované. Nič také sa nedá povedať o žiadnej inej starovekej knihe ... ... .Dnes platí, že boli odstránené aj tie posledné dôvody pre pochybnosti o tom, že Písmo sa nám dostalo do rúk v podstate v rovnakej podobe, v akej bolo spísané. Možno tvrdiť, že autenticita a všeobecná spoľahlivosť novozákonných spisov je definitívne preukázaná.

Sir Frederic G. Kenyon - bývalý riaditeľ Britského múzea, archeológ a popredný odborník na staré rukopisy v The Bible and Archeology (New York: Harper & Brothers)
Emocionálne som ateista. Nemám žiadne fakty, aby som dokázal, že Boh neexistuje, ale tak silne to tuším, že nechcem strácať čas.ISAAC ASIMOV
„Bůh se nedá uchopit, ani vysvětlit, ani definovat.“Erich Von Däniken
Bůh miluje ateisty, protože ho neobtěžují svými problémy.Miroslav Horníček
„Hrad přepevný je Pán Bůh náš.“Martin Luther
Ateista je člověk, jenž si ani z ateismu nedělá boha.Gabriel Laub
„Celé lidstvo žije v otroctví. Každá víra je otroctví; každé náboženství, každý kostel, každá synagoga, každý chrám není nic jiného než vězení s otevřenými dveřmi. Dveře jsou záměrně otevřené, aby ve vás vyvolaly iluzi, že nejste ve vězení.“Osho
„Náboženství slibují, ale nikdy zboží nedodají. Věda nikdy neslibuje, ale vždycky zboží dodá.“Osho
"My sami by sme nevedeli vybudovať vesmír, v ktorom by sme mohli žiť. Boh je naozaj skvelý inžinier ..."
Eugene Cernan (* 1934)
„Komunismus je ateistické náboženství.“Osho
„Filozofie náboženství byla vždy orientována na smrt místo na život. Náboženství učí, že důležité je to, co přichází po životě, zatímco to, co se stane před smrtí, nemá žádný význam. Dosud náboženství uctívalo smrt, ale neprojevovalo žádnou úctu k životu. Nikde nenacházíme radostné přijímání květů a plodů života; všude nacházíme úporné lpění na mrtvých květech. Naše životy jsou nápisy na hrobech mrtvých květů.“Osho
Noemova archa............................
0170a469-38cc-48e9-9e2c-fde992f82345.jpg
Video vyvracia názory a lži vznesené skeptikmi proti nálezu Noemovej Archy, že sa vraj jedná o prírodný útvar:
"Študuj veci tohto sveta! To je povinnosť, vyplývajúca z tvojho povolania. No pozeraj na ne iba jedným okom, druhé vždy zameraj na večné svetlo. Počúvaj učencov, ale iba jedným uchom... Píš, ale len jednou rukou. Druhou sa pridŕžaj Božieho rúcha, tak ako sa dieťa drží otcových šiat. Bez tohto poistenia by si nepochybne narazil hlavou do múru."
André Marie Ampère (1775-1836)
"Čím hlbšie prenikám do tajomstiev fungovania tohto sveta, tým viac verím v Boha."(Albert Einstein.)
„Bůh nehraje v kostky.“
rushumor-42.jpg
"Najkrajší a najhlbší pocit aký môže človek zažiť je spoznať tajomno. To je základným princípom náboženstva, rovnako tak ako všetkého seriózneho úsilia v umení a vo vede. "
Albert Einstein
Dawkins: „V tomto zmysle som aj ja nábožný, ale s výhradou, že „čo nemôžeme preniknúť“ neznamená „čo ostane navždy nepreniknuteľné“. Len nerád sa však označujem za nábožného, pokračuje Dawkins, pretože to zavádza. Zhubne to zavádza, pretože pre ohromnú väčšinu ľudí je „náboženstvo“ spojené s nadprirodzenom.
(Albert Einstein, Ako vidím svet)
Najkrajšia vec ktorú môžeme prežiť je pocit tajomstva. Je to základný pocit, ktorý stojí pri kolíske skutočného umenia i skutočnej vedy. Ten kto ho nepozná a nevie sa čudovať; kto nevie precítiť úžas, je ako mŕtvy človek, ako vyhasnutá svieca. Bol to práve zážitok tajomstva, aj keď popretkávaný strachom, ktorý dal vzniknúť náboženstvu. Poznanie, že existuje niečo, čo nemôžeme preniknúť, čo je prejav najhlbšej príčiny a najblaženejšej krásy, ktoré sú nášmu poznaniu prístupné len v najjednoduchšej podobe, je tým poznaním a citom čo vytvára skutočný a opravdivý náboženský postoj. V tomto, a len v tomto zmysle som hlboko nábožný človek.”
Viera v Boha matematicky prijateľnejšia ako viera v evolúciu?
Dr. Josef Kajfosz (Výňatok z knihy "Neveriacim priateľom", str. 28 - 31. Dr. Josef Kajfosz je jadrový fyzik.)
A teraz k otázke vývoja. Je to vlastne problém usporiadania. Čím vyššia forma existencie, tým vyšši je jej stupeň usporiadania. Niektorým pripadá jednoduchšie prijať prvotnosť hmoty a druhotnost vedomia než naopak, pretože hmota predstavuje bezpochyby nižší stupeň usporiadania. Dokážu si ľahšie predstaviť vznik jednoduchšie ako vznik zložitejšieho. Zápasí potom však s problémom, ako sa z jednoduchého vyvinulo zložité. Vedie to ku koncepcii evolúcie , spočívajúca v tom, že sa počas doby pozvoľna zvyšoval stupeň usporiadania, objavovali sa stále zložitejšie formy hmoty, až nakoniec sa týmto spôsobom vyvinulo aj vedomie. Naproti tomu koncepcia stvorenia spočíva v tom, že usporiadanie hmoty je následkom vonkajšieho zásahu rozumné bytosti. Porovnajme krátko tieto dve koncepcie. Ide vlastne o porovn nej účinnosti dvoch spôsobov zvyšovania usporiadanie hmoty: náhodou a cieľavedomým konaním. Za tým účelom urobme v myšlienkach tento experiment: Majme krabicu a v nej dvadsať kociek od hry "Človeče nehnevaj sa", s bodkami od jednej do šiestich na jednotlivých stenách. Žiadajme usporiadanie tejto sústavy kociek, totiž stav, keď všetky kocky sú otočené šestkou nahor, ako príklad nejakého usporiadania, ktoré sa vyskytuje v prírode. Pokúsme sa dosiahnuť tento cieľ najprv pomocou náhody. Zatrasieme krabicou, čím umožníme náhodné preskupenie polôh, a potom zistíme, ak bolo dosiahnutý cieľ, tj. Či sú všetky kocky otočené šestkami nahor. Ak nie je tomu tak, proces opakujeme. Nech jedna taká operácia trvá päť sekúnd. Za ako dlho môžeme očakávať požadovaný stav? Matematik ľahko spočíta, že k tomu dôjde priemerne raz za šesť na dvadsiatu operácií, čiže priemerne raz za 580 miliónov rokov. Teraz budeme rovnaký cieľ realizovať cieľavedomým konaním rozumné bytosti. Privolám Ak ku krabici svoju štvorročnú vnučku a požiadam ak ju, aby dala všetky kocky šestkou nahor, urobí to za minútu, maximálne za dve. Zásah intelektu teda skrátil dobu nutnú k docieleniu tohto usporiadania asi sto bilionkrát, čiže zhruba na jednu stobiliontinu. Keby sme počet kostiach v krabici zvýšili na tridsať, vzrástla by doba potrebná k náhodnému usporiadaniu 6 na 10-krát, čiže viac ako 60 000 000 krát, kdežto doba potrebná k usporiadaniu cieľavedomým konaním iba jeden a polkrát. Niekto snáď môže namietnuť, že pravdepodobnosť usporiadanie náhodou možno zvýšiť použitím veľkého množstva krabíc. Iste je to tak. Keby sme zamestnali 580 miliónov pracovníkov, dali každému z nich krabicu s dvadsiatimi kockami a keby nimi pohadzovali nepretržite predpísaným spôsobom, mohol by niektorý z nich získať usporiadanie už v prvom roku. S tridsiatimi kockami by táto gigantická továreň dala prvý výrobok zhruba za 60 miliónov rokov. Uvážme však tiež, že sme vlastne v našom experimente intelekt úplne nevylúčili. Po každej operácii je totiž potrebné zistiť stav, a v prípade, že došlo k usporiadaniu, experiment okamžite prerušiť. Inak totiž hneď pri ďalšom hode docielené usporiadanie bezpochyby nenávratne zmizne. A kto to má zisťovať v prírode? Kto má náhodne získaná čiastočná usporiadanie kontrolovať a udržiavať v stabilite, a tým umožňovať ďalší stupňa evolúcie? Rozhodne sa k tomu nehodí náhoda. Zveríme Ak usporiadanú sústavu náhode, získané usporiadanie rýchlo zmizne. Odpoveď stúpencov evolúcie bude zrejme znieť tak, že usporiadanie pomáhajú udržiavať prírodné zákony. Ich povaha musí byť teda taká, aby rôznym formám usporiadanej hmoty bola zaistená časová stabilita. Odkiaľ sa však vzali také zákony? Ak vylúčime cieľavedomé konanie pri ich vzniku, potom zákony musia byť taktiež dielom náhody. Ako však môžu náhodne pôsobiacej zákony cieľavedome napomáhať rastu usporiadanie hmoty, a tým umožňovať a zabezpečovať priebeh evolúcie?
Stúpencom evolúcia zostáva len odpoveď: "Je to náhoda".
532b7b9348b89bbf177d0000.jpg
- veriaci radi zabúdajú na jedno a síce že každú cirkev stvorili ľudia a aj Bibliu napísali ľudia.No a pokiaľ sa budeme riadiť svojím rozumom a svojím svedomím, bude isto všetko v najlepšom poriadku. :-)- Bohužiaľ tam, kde nedosahuje rozum, často nastupuje slepá viera a demagogia a obrovský priestor na mocenskú manipuláciu s masami.................
Boh nie je kúzelník
Prirodzený vývoj a veľký tresk nie sú podľa Vatikánu v rozpore s myšlienkou stvorenia.
Co si myslíte kdo jsem já, že jsem nějaký zástupce Boha na zemi, nějaký polobůh? Jsem jen obyčejný člověk jako i Vy všichni! Nač jsou Vám obrovské majetky? Nač Vám byla Vatikánská banka? Do Božího království si je i tak neseberete. Zde na zemi alespoň pomáhejte chudým tohoto světa najíst a obléknout se. Proč převážně všichni kněží hypnotizují lidí náboženstvím a nepochopitelnými kázáními? Naučme raději lidi žít s Bohem tak, aby nemuseli chodit do kostela jako náměsíční, bez rozmýšlení o tomto světě. To mi připadá jako když nemocný musí chodit na dialýzu. Věřící nejsou nemocní! Neučte věřících nazpaměť písmo svaté a bibli, naučte je raději opravdově a šťastně žít!

Z církve svaté se udělala jakási zvláštní škola a v ní je nenaučíte opravdově žít. Jménem církve se omluvte, tak jako já, všem nevinným lidem za všechny války světa, neboť pod všemi byla podepsána církev a náboženství! A to od nespravedlivých náboženských výprav křižáků do Svaté země, až po dnešní nevýslovné projevy náboženských keců, té nesnášenlivosti. Jménem církve se také ospravedlňujte všem obětem sexuálního zvěrstva kněží spáchaných na dětech a ženách.

S celibátem budeme muset něco udělat, protože všem normálním kněžím je jasné, že tyto ostudné činy jsou důsledkem potlačování přirozených hormonálních a pudových potřeb člověka, tak jak byl stvořen. Sestupte s piedestalu, i my kněží jsme jen lidé a i když si hrajeme na bohy a nasazujeme si masku čistých a neposkvrněných hříchem, příroda si s člověkem, tak jak byl stvořen, své vždy udělá.

Byli jsme stvořeni i s pohlavními orgány a ty jsou nedílnou součástí našich těl a jsou řízeny mozkem a hormony.

To, co Vám říkám, není sebechvála. Pochopte prosím to, co jsem pochopil i já už dávno. To ne Bůh stvořil člověka k obrazu svému, ale člověk si od pradávna vytvářel Bohy na svůj obraz!!!

Hlava katolické církve papež František šokoval sněm Vatikánských ortodoxních kardinálů mj. i těmito interními diskusními výroky.....necítila som potrebu si tieto výroky overovať, je jedno, či ich povedal, alebo nie, lebo každý súdny človek musí uznať, že je to PRAVDA!
Obrázkto smeok1.png
Z počiatku som si myslela, že je potrebné obracať ľudí na vieru. Dnes viem, že mojou úlohou je milovať Matka Tereza
kolo srelkaa.png
Reklamy na stránke nedokázem ovplyvniť...sorry!!!
Flag Counter
Zdroj: okrem vlastných materiálov je zdrojom moja mailová schránka, kde dostávam rôzne materiály od priateľov, ak by sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one