KUK

KUK

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
KUK

KUK

Mier, slobodu a spravodlivosť, pre všetkých ľudí na tejto planéte!

text (6).gif
28. 9. 2017 - Co v BIBLI chybí? - vyřazená evangelia
Dokument o stratených evanjeliách! Napr. evanjelium Petrovo, Judášovo a ďalšie. Tieto texty otriasajú základy kresťanstva! Je to pravda? Nevieme či tomu veriť. Naozaj bola Mária Magdaléna ústrednou postavou kresťanstva?
Jezis-Kristus.jpg
Kontroverzné Turínske plátno je podľa mnohých odborníkov jediným artefaktom, z ktorého môžeme odvodiť podobizeň Ježiša Krista – ak by sme ho uznali za pravé. Biblický historik Ralph Ellis si však myslí, že tvár Mesiáša by sa mohla nachádzať aj na starovekej bronzovej minci.

Mohla by minca z prvého storočia nášho letopočtu zobrazovať tvár Krista? Historik Ralph Ellis sa domnieva, že áno. Muž vyobrazený na starovekej minci na fotografii má fúzatú tvár a na hlave niečo, čo pripomína tŕňovú korunu. Ellis dokonca navrhuje, že by mohlo ísť o jediné realistické vyobrazenie Mesiášovej tváre na svete, uvádzajú britské médiá.
Obrázok1.gif
kríž srelkaa.png
Podľa kresťanskej tradície bolo mŕtve telo Ježiša Krista pochované do skalného hrobu v Jeruzaleme. Nad týmto miestom by sa mala v súčasnosti týčiť Bazilika Božieho hrobu, ktorá hrob chráni pred poškodením.
Útroby baziliky skrývajú čosi ako pohrebné lôžko z vápenca. Problémom bolo, že tento kus skaly ľudské oko nevidelo od roku 1555. Práve vtedy sa cirkevné autority rozhodli ochrániť vzácne miesto pred dychtivými pútnikmi. Vápenec zakryli mramorovými platňami, aby zabránili veriacim dotýkať sa miesta a hlavne vyberať kúsky skaly ako relikvie.
Výskumníci dostali po prvý a možno aj posledný raz možnosť pozrieť sa na toto pre mnohých mimoriadne posvätné miesto. Dostali 60 hodín na to, aby v centrálnej časti baziliky odkryli mramorové obloženie a preskúmali to, čo bolo pod ním.
Obrázok1.gif
text.jpg
Tým je starobylý rukopis, ktorý je asi 20 rokov uložený v archívoch Britskej knižnice. Predtým ho vlastnilo Britské múzeum, keď ho v roku 1847 odkúpilo od obchodníka, ktorý tvrdil, že rukopis získal z kláštora Svätého Makária v Egypte
Obrázok1.gif
ježiš srelkaa.jpg
Ako vyzeral Ježiš v skutočnosti? Vedci vytvorili model jeho tváre
Obrázok1.gif
srelkaa (1).jpg
AMMÁN 19. októbra – Podľa jednej z kníh Starého zákona zničil biblické mestá Sodomu a Gomoru sám Boh. Mal to byť trest pre jeho obyvateľov, ktorí žili v hriechu. Napriek desaťročiam bádania neboli tieto mestá nikdy objavené. Až doteraz! Archeológovia totiž veria, že vykopávky, na ktoré nedávno narazili by mohli byť pozostatkami Sodomy.
izrael srelkaa.JPEG
Od nepamäti navštevujú pútnici v Svätej zemi miesta, spojené s životom a smrťou Ježiša Krista. Posledné výskumy však určili, že jedna z kľúčových lokalít, miesto Ježišovho posledného súdu, leží zrejme na úplne inom mieste, ako si kresťania po stáročia mysleli.
Pred pätnástimi rokmi počas hĺbenia podlahy v opustenej budove vedľa Dávidovej veže v Jeruzaleme narazili archeológovia na zaujímavé staršie vrstvy. Experti vedeli, že pôvodne ide o bývalé väzenie z čias nadvlády Osmanskej ríše.
V najspodnejších vrstvách však odhalili pozostatky základných múrov a kanalizačného systému Herodesovho kráľovského paláca. Podľa vedcov je to s najväčšou pravdepodobnosťou miesto, kde pred dvoma tisícročiami odsúdili na smrť Ježiša Krista.
Obrázok1.gif
Bola Marie spoluautorkou biblie?
Žena ako autorka jedného z evanjelií? Ešte pred pár rokmi by túto myšlienku cirkevní otcovia odsúdili ako rúhanie najhrubšieho zrna. Lenže medzitým sa doba predsa len zmenila, a tak niektoré biblické tajomstvo prestávajú byť tabu. Veľkú zásluhu na tom má aj dr. Adam Bedford, lekár, ktorý sa už roky venuje biblickým štúdiám. Vydal niekoľko kníh, ktoré sa v anglosaských krajinách stali veľkými bestsellermi.
panna-maria-byla-spoluautorkou-bible-300x195.jpg
V nich sa čitatelia napríklad dozvedeli, že Ježiš nebol tesařovým synom, ako sa všeobecne traduje, ale pochádzal zo stredostavovskej rodiny veľmi vzdelaného architekta. Aj Ježišovi sa dostalo na svoju dobu vynikajúceho vzdelania, a než sa vydal na svoju kazateľskú púť, pôsobil ako uznávaný rabín.
Teraz prichádza Bedford s ďalšou teóriou, ktorá rúca biblické mýty v základoch. Podľa jeho výskumov je Lukášovo evanjelium, niekedy označované tiež ako Tretí evanjelium, v podstate dielom Ježišovej matky Márie. Všeobecne sa má za to, že Lukáš, ktorý bol pôvodným povolaním lekár, napísal "svojej" evanjelium ako súčasť obhajoby sv. Pavla v čase, keď bol Pavol väznený za svoje kresťanské vyznanie v Ríme. Bradford je ale presvedčený, že práve toto evanjelium je tak odlišné od ostatných evanjelií, že pre to musia existovať pomerne nečakané vysvetlenie.
Súdi, že text je plný ženskej nehy a intuície, ktoré by nebol schopný žiadny muž. Lukášovo autorstvo však nepopiera, ale považuje ho skôr za človeka, ktorý s Máriou rozprával a inkriminovanej evanjelium neskôr spísal na základe jej poznatkov a postojov.

Bedford si napríklad všimol, že Lukáš, respektíve Marie sa snaží popísať v evanjelickom texte Ježiša ako človeka z mäsa a kostí a za majstrovskú literárne fabulácia sa skrýva nefalšovaná snaha podať čo najpresnejší obrázok najslávnejšieho kresťanského proroka.

Zdroj: DailyMail
Obrázok1.gif
Každý nový biblický archeologický objav väčšinou súvisel s Ježišom Kristom. Ten posledný sa tomu nijako nevymyká, je však poriadnou bombou.
Obrázok1.gif
Obrázok1.gif
srelkaa - mesto.jpg
Katolický kněz a skupina izraelských archeologů celé toto léto odkrývají zbytky synagogy ve starobylém městě, které bylo rodištěm nejtajemnější ženy z Bible – Máří Magdalény. Badatelé věří, že dlážděnými ulicemi Magdaly se před 2 tisíci lety procházel i Ježíš Kristus, k němuž Marie jako jeho nejmilovanější žačka oddaně vzhlížela.
Obrázok1.gif
srelkaa dávid.jpg
Tím izraelských archeológov sa domnieva, že sa mu podarilo objaviť pozostatky paláca biblického kráľa Dávida.
Obrázok1.gif
Vatikán je hlboko znepokojený nad 1500 rokov starou bibliou, ktorá bola nájdená v Turecku a odmieta ukrižovanie Ježiša Krista.
Správy hovoria, že turecká vláda preniesla knihu do Národopisného múzea v Ankare s policajným sprievodom.
371698_Vatican-Bible.jpg
Barnabáš píše, že Ježiš nebol Syn Boží, ale prorok, ktorý hovoril božie slovo, a apoštol Pavol mal byť "podvodník."
Kniha obsahuje evanjelium Barnabáša, učeníka Krista, a hovorí, že Ježiš nebol ukrižovaný, ale na nebesá vstúpil živý. Svätý Barnabáš bol ranokresťanský učeník a je tradične identifikovaný ako zakladateľ cyperskej cirkvi.
Text udržuje víziu podobnú islamu, je v rozpore s učením v Novom zákone. Stará kniha tiež predpokladá príchod islamského proroka Mohammada.
Text je ručne písaný v sýrskom jazyku, dialektom aramejčiny, ktorý bol rodným jazykom Ježiša Krista. Niektorí odborníci a náboženskí predstavitelia veria, že kniha je originál.
Obrázok1.gif
Objav papyrusu zo štvrtého storočia po Kristovi odhaľuje, že kresťanský spasiteľ Ježiš Nazaretský bol zrejme počas svojho života ženatý.
Obrázok1.gif
K tomuto záveru prišli americkí a nemeckí vedci po dôkladnom porovnaní biblických textov s geologickou aktivitou v oblasti Mŕtveho mora.
Obrázok1.gif
Archeológom sa podaril veľký objav. V jaskyni v Jordánsku objavili 70 železných kníh, ktoré by mohli otriasť základmi kresťanského náboženstva!
Reklamy na stránke nedokázem ovplyvniť...sorry!!!
Flag Counter
Zdroj: okrem vlastných materiálov je zdrojom moja mailová schránka, kde dostávam rôzne materiály od priateľov, ak by sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one