KUK

KUK

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
KUK

KUK

Mier, slobodu a spravodlivosť, pre všetkých ľudí na tejto planéte!

PUTINOVA VÝZVA ZA MIER......klik  294.83kB
PUTINOVA VÝZVA ZA MIER......klik
„Ruský prezident Vladimír Putin se snaží ubránit svět před válkou. Pomozme mu v tom všichni,“ apeluje už i Paul Craig Roberts. Za Reagana byl náměstkem ministra financí – i šéfem projekčního týmu „reaganomiky“.
Vladimír Putin sa narodil 7. októbra 1952 v Leningrade (od roku 1991 Sankt – Peterburg) v robotníckej rodine. Od detstva sa zaujímal o šport a miloval filmy o rozviedčíkoch.
V roku 1975 absolvoval medzinárodné oddelenie právnickej fakulty Leningradskej štátnej univerzity.
RIAN_01055544.LR.ru.jpg
Na základe určenia miesta práce bol vyslaný pracovať do orgánov štátnej bezpečnosti.
V roku 1984 bol prijatý na moskovskú Vysokú školu KGB (v súčasnosti Škola vonkajšej rozviedky), kde sa špecializoval na nemecky hovoriace krajiny.
V roku 1985 bol vyslaný do NDR, kde do konca roku 1989 pracoval ako riaditeľ Domu sovietsko – nemeckého priateľstva v Drážďanoch.
Po návrate do Sankt – Peterburgu sa stal poradcom predsedu mestského výboru Anatolia Sobčaka, s ktorým sa poznal ešte z univerzity. Na tomto poste zodpovedal za otázky týkajúce sa získavania investícií, spolupráce so zahraničnými spoločnosťami a založenie spoločných podnikov.
V roku 1992 odišiel z KGB v hodnosti podplukovníka v zálohe.
V auguste 1996 sa presťahoval do Moskvy a stal sa zástupcom Pavla Borodina povereného spravovaním záležitostí prezidenta Ruska a potom vedúcim Hlavnej kontrolnej správy Administrácie prezidenta Ruskej federácie, kde na tomto poste vymenil Alexeja Kudrina.
V júli 1998 bol menovaný za riaditeľa Federálnej bezpečnostnej služby a súčasne sa od marca roku 1999 stal tajomníkom Bezpečnostnej Rady Ruska.
V auguste roku 1999 bol menovaný za predsedu vlády.
31. decembra 1999, po predčasnom zložení funkcie prezidentom Ruska Borisom Jeľcinom, plnil povinnosti prezidenta.
26. marca roku 2000 dostal podporu 52,94 percent voličov a bol zvolený za prezidenta Ruskej federácie. Do úradu nastúpil dňa 7. mája 2000.
14. marca 2004 bol zvolený za prezidenta na druhé obdobie s výsledkom 71,31 percent hlasov.
V apríli 2008 bol zvolený za predsedu strany „Jednotné Rusko“. Do strany však nevstúpil.
7. mája 2008 odstúpil z funkcie prezidenta.
Od 8. mája 2008 po 6. mája 2012 bol predsedom vlády.
Na jeseň 2011 kandidoval na prezidenta RF za stranu „Jednotné Rusko“.
Vo voľbách dňa 4. marca 2012 zvíťazil s výsledkom 63,6% hlasov Rusov.
Vladimír Putin je kandidátom ekonomických vied.
Ovláda nemecký a anglický jazyk.
Je majstrom športu v sambo a džudo. Má rád vysokohorské lyžovanie.
Čítať úplne: http://slovak.ruvr.ru/2012_05_06/73595508/
Putin posilní ruskú vojenskú moc v reakcii na aktivizáciu NATO
Rusko musí posilniť svoju vojenskú moc v reakcii na aktivizáciu NATO vo východnej Európe, povedal ruský prezident Vladimír Putin v Moskve na zasadaní Bezpečnostnej rady, svojho hlavného poradného orgánu. Aliančné armády vo východnej Európe sa podľa neho "demonštratívne posilňujú" a Rusko musí príslušne reagovať. Neponechá bez povšimnutia rozmiestnenie prvkov americkej protiraketovej obrany a rast zásob vysoko presných strategických zbraní NATO.
images.jpg
Putin svoj prejav k špičkám ruských bezpečnostných zložiek predniesol tesne pred zasadnutím ministrov zahraničných vecí Európskej únie, ktorí majú v Bruseli rokovať o posilnení protiruských sankcií za prístup Moskvy k ukrajinskej vnútropolitickej kríze. "Čo sa v skutočnosti deje? Skupina vojsk NATO na území východoeurópskych štátov sa demonštratívne posilňuje, a to aj v oblasti Čierneho a Baltského mora," povedal ruský prezident.
Rusko podľa neho "adekvátne" odpovie na približovanie vojenskej infraštruktúry aliancie k ruským hraniciam. "Protiraketová obrana je útočný systém rozmiestnený na periférii," povedal šéf Kremľa.

Putin sa v prejave opäť vyslovil k situácii na Ukrajine, ktorú výrazne vyostrilo zostrelenie malajzijského lietadla. Kyjev by sa podľa neho mal riadiť zásadami elementárnej slušnosti a vyhlásiť na východe Ukrajiny prímerie. Rusko sa podľa Putina maximálne zasadí o to, aby sa príčiny pádu malajzijského lietadla podarilo transparentne a objektívne vyšetriť. Bude v tom zmysle pôsobiť aj na ukrajinských separatistov.
Ruský prezident odsúdil ofenzívu ukrajinskej armády, ktorá v minulých dňoch zatlačila povstalcov z radu dôležitých ukrajinských miest. "Tankový útok na Doneck, vykonaný v čase odovzdania čiernych skriniek z malajzijského lietadla, je neprípustný," citovala Putina ruská agentúra ITAR-TASS. K pokoju zbraní je podľa ruského prezidenta nutné vyzývať nielen povstalcov, ale aj ukrajinské úrady v Kyjeve.


Recepty, ktoré fungujú voči slabým a nepripraveným štátom nakazeným vnútornými rozpormi, v Rusku fungovať nebudú, povedal ďalej. "Naši ľudia, ruskí občania to nedopustia a nikdy neprijmú," zdôraznil prezident. Farebné revolúcie sú podľa neho neprijateľné a narúšajú terajší svetový poriadok. V prípade Ruska je vraj cieľom takýchto akcií zmeniť štát v poddajného sluhu v záujme cudzích štátov.

Prezident vyhlásil, že nedopustí "uťahovanie skrutiek" v ruskej spoločnosti. Kľúčový význam vraj má, aby zohrala svoju úlohu občianska spoločnosť, ktorá by mala reagovať na porušovanie ľudských práv a slobôd a brániť šíreniu radikalizmu a extrémizmu. Mládež je podľa šéfa Kremľa nutné vychovávať v duchu vlastenectva a zodpovednosti za osudy Ruska.
Putin je presvedčený, že Rusi nikdy nedopustia, aby vnútropolitickú situáciu v ich krajine rozvrátili "farebné revolúcie", ako v Rusku označujú prodemokratické hnutie v Gruzínsku, Kirgizsku alebo na Ukrajine. Pokusy destabilizovať situáciu v Rusku ale budú podľa ruského prezidenta nepochybne pokračovať.
stiahnuť.jpg
Rusko podľa prezidenta prísne dodržiava normy medzinárodného práva a očakáva, že ostatné štáty, združenia štátov a vojensko-politické aliancie budú rešpektovať zákonné národné záujmy Ruska. "Sporné otázky je potrebné riešiť diplomatickou cestou, rokovaním.

Nikto sa do našich vnútorných vecí miešať nebude," uviedol v prejave ruský prezident.
Zdroj: ČTK
Dátum: 22.7.2014
Vyhlásenie MZV Ruska k sankciám USA voči Rusku
Ministerstvo zahraničia Ruskej federácie tentoraz už ostro reagovalo na sankcie, ktoré na Rusko uvalili USA. Upozorňuje Biely dom, že účty za jeho nezmyselné kroky budú platiť americké podnikateľské kruhy. Tentoraz je to Rusko, kto tvrdo obviňuje USA, že obete na životoch Ukrajincov má na svedomí práve Amerika.

"Nový balík amerických sankcií voči Rusku hodnotíme ako primitívny pokus pomstiť sa zato, že udalosti na Ukrajine sa nevyvíjajú podľa scenára Washingtonu.
one-photo-that-says-it-all-about-obamas-chilly-meeting-with-vladimir-putin.jpg
images (3).jpg
Nehorázna a neopodstatnená snaha zvaľovať na Rusko vinu za občiansku vojnu v susednej krajine, ktorý je následkom hlbokej vnútornej krízy a viedla už k početným obetiam, svedčí o fiasku stratégie USA a ich kyjevských klientov upokojiť silou celkovú nespokojnosť národa.
Namiesto toho, aby priviedol k rozumu ukrajinské vedenie, ktoré proti obyvateľom Donbasu a Luhansku poslalo letectvo, ťažké delostrelectvo a obrnenú techniku, Biely dom fakticky navádza ku krviprelievaniu. Vo svojej snahe sa cynicky zbavil zodpovednosti, hrubo prekrúca fakty a opäť začal mávať svojou obľúbenou zbraňou - sankčným obuškom.
Opakovane sme hovorili, že hovoriť s Ruskom jazykom sankcií, nech sú akéhokoľvek rozmeru, je zbytočné. K ničomu dobrému táto cesta nepovedie. To sa týka aj útoku na aktíva ruských spoločností. Tých, ktorí uverili vo vlastnú výnimočnosť a právo diktovať svoju vôľu ostatnému svetu, nutne čaká horké sklamanie.


Je všeobecne známe, že sankcie sú dvojsečnou zbraňou. Akékoľvek obmedzenia hospodárskej a finančnej spolupráce budú mať vážny dopad aj na podnikateľské kruhy samotných USA, pretože účty Bieleho domu budú musieť platiť práve ony. Takéto správanie administratívy B. Obamu sa takisto nutne odrazí na možnostiach našej vzájomnej spolupráce v mnohých iných smeroch.

Ak sa Washington rozhodol zruinovať rusko-americké vzťahy, potom sa tak stane len a len jeho vinou. Boli sme a zostávame otvorení ku konštruktívnej spolupráci so všetkými štátmi, vrátane USA, na zásadách rovnosti, nezasahovania do vnútorných záležitostí a reálneho vzájomného rešpektovania záujmov. Vydieranie však trpieť nehodláme a vyhradzujeme si právo na odvetu."


http://www.mid.ru/brp_4.nsf/newsline/25A2BD25E3B202BD44257D1800253CCB

Zdroj: ČTK
Dátum: 22.7.2014
Reklamy na stránke nedokázem ovplyvniť...sorry!!!
Flag Counter
Zdroj: okrem vlastných materiálov je zdrojom moja mailová schránka, kde dostávam rôzne materiály od priateľov, ak by sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one